Pravidlá pre potomkov

Pretože sa stále častejšie vraciame k prírodnému vzhľadu, detské stoličky sú ponúkané v dekore gaštan, dub, céder a tmavý orech. Do budúcnosti sa tiež počíta s farebnými úpravami, predovšetkým bielu, ružovú a svetlo modrú. Spoločné jedlo bolo odjakživa významnou udalosťou, ktorá spájala celú rodinu. Kultúra tohto je dôležitou súčasťou nášho životného štýlu, pričom stolovanie nezahŕňa len zdravú a chutnú stravu, ale aj materiálne a esteticky kvalitný nábytok, riady a textílie.

Zábrana medzi nožičkami

Jedálenská detské stoličky, teda sedadlo s opierkou a pultíkom na štyroch nohách, musí byť predovšetkým dokonale stabilné, pevné a bezpečné. Sedadlo nesmie obsahovať žiadne ostré a vyčnievajúce časti, o ktorej by sa potomok mohol ľahko zraniť. Nevyhnutnosťou je zábrana medzi nožičkami potomkov, prípadne aj popruhy, ktoré zaručujú, že z modelu nevykĺzne. Výrobok musí byť vhodne priestranný, aby potomka v pohybe príliš neobmedzoval a zároveň zabránil jeho možnému vypadnutiu. Určite je dobré, aby sa sedačka dala polohovať; túto možnosť oceníte predovšetkým pri kŕmení ešte nesediace potomkov. Ak bojujete s priestorom, vyberte modely ľahké, skladacie a na kolieskach.