Kde budeme spať, mami?

Zariadiť pekne a účelne detskú izbu nie je práve jednoduché. Mnoho rodičov si s tým dlho láme hlavu. Najčastejším riešením býva nákup poschodové postele, vďaka ktorej ušetríte naozaj veľa miesta. Pokiaľ máte ale deti rovno tri a izbičku len jednu, budete potrebovať špeciálne riešenie. Priestor by mal byť dostatočne veľký a svetlý, aby mohol pojať toľko lôžok a zároveň by ho nábytok nemal zabiť.

Chytré nápady pre malých i veľkých

Ideálnym riešením je poschodová posteľ pre troch. Väčšina modelov ponúka niekoľko možností, ako sa dostať na horné lôžko. Môžu byť vybavené pomocou schodíkov, ktoré bývajú väčšinou doplnené o úložný priestor. Ďalšou možnosťou je potom rebrík. Lepšou voľbou je ten zošikmený, pretože sa na neho lepšie lezie. Jeho nevýhodou ale je, že zasahuje ďaleko viac do miestnosti. Ideálne umiestnite je teda pozdĺž steny. U niektorých lôžok je aj odnímateľný, takže vaši najmenší nemôžu šplhať do výšok a udržíte je tak v bezpečí. Medzi najpredávanejšie materiály patrí masív alebo lamino. Masív má dlhú životnosť a vysokú odolnosť, takže vám také lôžko vydrží naozaj veľmi dlho. Najväčší kvalitu má buk a smrek. Lamino je oproti tomu lacnejším variantom.