Digitální peněžní měna

300x300-red.png

Chcete využívat měnu, kterou nelze padělat, ovlivňovat ani způsobovat inflaci? Že taková měna nemůže existovat? Ve světě internetu a počítačových sítí je možné i nemožné a proto je tady digitální peněžní měna bitcoin. Měna, kterou lze využívat na internetové platební síti. Platby v síti, které stojí nic nebo minimální náklady.

Virtuální měna

Digitální peněžní měna nebo stručně řečeno virtuální měna se nazývá bitcoin. Měna, která funguje nezávisle a umožňuje pseudonymní držení. Zní to až neuvěřitelně svobodně a lákavě. Princip fungování je na základě uživatelů a těžařů. Ti koncoví provádějí transakce, těžaři je potvrzují. Každý uživatel má svojí peněženku a může mít jednu nebo i více. Vlastnictví je v síti neviditelné. Hodnota této měny je na základě poptávky a nabídky.